Reklama

Zmiana czasu, uwaga na dzikie zwierzęta!

Ponad dwieście tysięcy saren ginie rocznie na niemieckich drogach. Za tę niewiarygodnie wysoką liczbę odpowiada głównie zima.

W czasie mrozów sarny szukają pożywienia nie w lasach, a na polach i w pobliżu dróg. Stąd częściej pojawiają się na jezdniach i trup ściele się gęsto.

Zeszłoroczna zima była mroźna i zginęło 15 tysięcy więcej saren niż sezon wcześniej, a kończąca się zima atakowała jeszcze mocniej.

Najczęściej pod kołami giną właśnie sarny, ale trzeba też uważać na dziki czy daniele. Niemiecki Związek Myśliwych apeluje do kierowców teraz, bo w najbliższy weekend zmieniany jest czas i rano będzie ciemnej, co niestety zwiększa szanse spotkania na drodze sarny.

Reklama

Myśliwi apelują do kierowców przede wszystkim o wolniejszą jazdę. Poza tym tłumaczą również, co należy zrobić, jeśli na drodze stanie dzikie zwierzę. Należy wyłączyć długie światła, zahamować i zatrąbić.

Wiedza ta może być przydatna również na polskich drogach. Warto również pamiętać, że za szkody powstałe w samochodzie na skutek kolizji z sarną lub innym dzikim zwierzęciem nikt nam nie zapłaci. Naprawę trzeba będzie wykonać na własny koszt lub pokryć ją z polisy AC.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: sarny | Uwaga! | dzikie zwierzęta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje