Reklama

"Zakopianka" do remontu!

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont "zakopianki", jednej z najbardziej uczęszczanych tras w Polsce. Na początek przebudowany zostanie odcinek pomiędzy Myślenicami, a Lubniem. Już teraz na 16-kilometrowym odcinku zaczyna się kompleksowa regulacja rzeki Raby. Bez tego nie można rozpocząć prac drogowych.

Koryto rzeki zostanie w niektórych miejscach przesunięte, a jego brzegi wzmocnione. Prace prowadzone przy użyciu najnowszych technologii mają być zakończone w maju przyszłego roku. Wtedy rozpocznie się właściwy remont drogi.

- To jest 16 kilometrów z trzema bezkolizyjnymi węzłami (w Stróży, Pcimiu i Lubniu), z drogami zbiorczymi, serwisowymi po obydwu stronach - powiedział RMF, Zbigniew Rapciak z Generalnej Dyrekcji Dróg.

Dwupasmowa trasa ma kosztować 350 mln złotych. Na razie ukończono remont trzykilometrowego, najbardziej krętego odcinka między Chabówką, a Rdzawką.

Reklama

Trasą Zakopane-Kraków przejeżdża w ciągu doby kilkadziesiąt tysięcy samochodów. W ciągu ostatnich 10 lat zginęło tam prawie 200 osób.

Tutaj przeczytasz jak bezpiecznie jeździć "zakopianką".

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: remont | Zakopianka

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy