Reklama

Wyremontowana droga... rozpuściła się w upale!

Ponad 30-stopniowy upał rozpuścił asfalt i smołę na drodze z małopolskiego Olkusza do Klucz. Remontowana niedawno droga numer 791 klei się więc do opon i butów.

Mieszkańcy skarżą się wręcz, że smoła chlapie spod kół, przykleja się do karoserii i brudzi ubranie. Samochody jadące trasą zjeżdżają już nawet na chodniki, by uniknąć kontaktu z czarną substancją.

- Temperatura się podniosła i to wszystko płynie. Widzieliśmy, jak dzieci nie szły chodnikiem, tylko trawnikiem, by być jak najdalej od drogi, bo przejeżdżające samochody ciężarowe chlapią smołą - opowiadają mieszkańcy Olkusza.

Dodają, że dwukilometrowej długości odcinek trasy był w maju remontowany - położono nową nawierzchnię, która teraz rozpuściła się w temperaturze przekraczającej 30 stopni.

Reklama

- Winne są upały - komentuje Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. - Dla nas to też zaskoczenie, że wyremontowana droga tak łatwo poddała się wysokiej temperaturze - przyznaje.

ZDW sprawdza teraz, czy wykonawca prawidłowo przeprowadził remont i czy do pokrycia nawierzchni użył odpowiednich materiałów. - Droga jest objęta gwarancją. Jeśli wykonawca zastosował złą technologie, będzie musiał trasę naprawić - podkreśla Leśniak.

Więcej zdjęć rozpuszczonej drogi znajdziecie na stronie RMF.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje