Reklama

Samochód, który przewiduje zderzenie

Samochód potrafiący przewidzieć zderzenie i samoczynnie podjąć działanie ratujące życie kierowcy i pasażerów wyprodukowała japońska Toyota. W nowoczesny system będą na razie wyposażone tylko najdroższe pojazdy japońskiego koncernu - lexusy.

Samochód wyposażony jest w mały radar, który ocenia odległość od obiektów, znajdujących się przed samochodem. Jeśli odległość ta gwałtownie maleje - w samochodzie automatycznie napinają się pasy bezpieczeństwa i włączają hamulce.

Wszystkim steruje komputer pokładowy. Nawet jeśli nie uda się zapobiec zderzeniu, są duże szanse, że będzie ono mniej katastrofalne w skutkach. Toyota podkreśla, że w warunkach ogromnej konkurencji na rynku samochodowym wygrywają modele, w których postawiono na bezpieczeństwo i ekologię. Największy japoński producent samochodów wskazuje też, że przyczyną większości wypadków jest spóźniona reakcja kierowcy.

Reklama

Już w przyszłym miesiącu w ten system bezpieczeństwa wyposażane będą modele Lexus, ale na razie tylko przeznaczone na rynek japoński. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to wyposażenie standardowe, czy opcjonalne, i ile będzie kosztować.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: przewidywać | kierowcy | zderzenie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy