Reklama

Radary ostrzegą przed mgłą

Rok po wielkim karambolu drogowym w Austrii, w którym zginęło 8 osób, przy tamtejszych autostradach zaczęły od rana funkcjonować nowe urządzenia. Specjalne radary drogowe mają zapewnić bezpieczeństwo jazdy we mgle.

Jak donosi wiedeński korespondent RMF, urządzenia zainstalowano w miejscach, gdzie pojawiają się tzw. wały mgielne: w górach, czy w pobliżu jezior. To właśnie tam dochodzi do największych tragedii, gdy kierowcy - nawet jeśli jadą z dozwoloną prędkością, ale za szybko, jak na panujące warunki - wpadają w gęstą mgłę.

Urządzenie składa się ze specjalnych czujników i tablic ostrzegawczych. Sensory, rejestrujące gęstość mgły, instalowane są co pół kilometra. Sygnały z tych urządzeń wysyłane są do tablic i pulsujących świateł ostrzegawczych ustawionych w takiej odległości, że kierowcy są wcześniej uprzedzani o zbliżaniu się do zamglonej strefy. Radary ostrzegają kierowców także przed zamieciami śnieżnymi i oblodzeniem dróg.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Radary

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy