Reklama

Program Dyskoteka

Prowadzony w czasie wakacji studenckich (od początku lipca do końca września) Program Dyskoteka oferował młodym ludziom to czego oczekują: rzetelną informację i bezpieczny, nieodpłatny transport do domu.

W wybranych dyskotekach w 15 największych miastach w Polsce były rozdawane ulotki edukacyjne, dzięki którym ponad 8 500 osób dowiedziało się co to są wypadki dyskotekowe i jakie są ich skutki. Aż 147 kierowców i pasażerów zostało odwiezionych własnym samochodem do domu przez szofera Renault. Osoby chętne do skorzystania z tej propozycji za pomocą alkomatu sprawdzały ilość promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niektórych bardzo dziwił wynik pomiaru - Wypiłem tylko parę drinków i okazuje się, że mam aż 1,4 promila alkoholu. Nigdy bym nie przypuszczał, że po kilku lekkich drinkach będę miał aż tyle - mówił zaskoczony uczestnik zabawy w klubie Balzac w Poznaniu. To była pierwsza tego rodzaju akcja w Polsce. Cieszymy się, że dotarliśmy z naszym edukacyjnym przekazem do tak dużej ilości młodych osób. Mamy nadzieję, że wiedza, jaką im przekazaliśmy zaprocentuje w przyszłości i powroty z dyskotek nie będą kończyły się tragicznie - mówi Agata Szczech.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dyskoteka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy