Reklama

Problemy z zaparkowaniem cysterny

Specjalne parkingi dla cystern przewożących materiały niebezpieczne to rzadkość na polskich drogach. Są nawet takie trasy, gdzie w ogóle ich nie ma. Jeśli szybko nie powstaną, o wypadkach drogowych będziemy słyszeć coraz częściej.

W Polsce, jak i w całej Europie, obowiązują rygorystyczne normy ADR, dotyczące przewozu materiałów niebezpiecznych: paliw, olejów i wszelkich chemikaliów. Przewoźnicy i kierowcy są zobowiązani do ciągłych szkoleń, przeglądów samochodów, ale niestety nie mogą liczyć na to, że przy drogach zaparkują na bezpiecznych parkingach.

Reklama

Na takich wydzielonych miejscach dla wozów przewożących chemikalia powinna być zachowana odpowiednia odległości między samochodami, powinny się znaleźć odpływy oraz systemy przeciwpożarowe.

Okazuje się jednak, że w Polsce jest tylko kilka takich miejsc, gdzie samochody przewożące chemikalia mogą parkować bezpiecznie i w zgodzie z przepisami. Na drodze nr 4 - jednej z najbardziej ruchliwych tras w Polsce - nie ma ani jednego takiego parkingu.

- Musimy parkować w lasach, na poboczach, tuż obok pędzących aut; stajemy się bombami na kołach - skarżą się kierowcy.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | Cysterny | problemy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje