Reklama

Policjant nie złamał przepisu, ale...

Policjanci w Elblągu są OK.

Nie wiemy czy wszyscy (kierowca radiowozu, który widać na zdjęciu raczej nie), ale zapewne większość. Dlaczego wysuwamy takie wnioski? Bo jako pierwsi w kraju (sic!) przyznali się do błędu.

Nie ściemniali, że łapali jakiegoś bandziora, nie pisali do nas długich wyjaśnień, że podważamy zaufanie do policji. Po prostu napisali, że popełnili błąd i tyle. To nam całkowicie wystarcza. Każdy popełnia błędy. Każdy ma do nich prawo. Także policjanci.

Przypomnijmy. W październiku opublikowaliśmy zdjęcie policyjnej skody zaparkowanej na miejscu dla inwalidów na stacji paliwowej w Elblągu. I wysłaliśmy prośbę o wyjaśnienie do rzecznika prasowego tamtejszej komendy.

Oto co napisał do nas Jakub Sawicki z Zespółu Prasowego KMP Elbląg.

Postępowanie wyjaśniające dot. funkcjonariusza ruchu drogowego, który zaparkował radiowóz przed jedną ze stacji paliw w Elblągu na miejscu dla inwalidów zostało zakończone w dniu 17.10.2007r. W świetle Prawa o ruchu drogowym wykroczenie nie zaistniało, gdyż droga na której stał zaparkowany radiowóz nie jest publiczną. (To dziwny przepis, powinno się go zmienić - przyp. red)

Reklama

Natomiast bez wątpienia policjant naruszył zasady etyki zawodowej. Wyciągnięto wobec niego konsekwencje służbowe (została z nim przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca). Funkcjonariusz powinien dostosować się do ogólnie przyjętych norm i zasad współżycia społecznego, co określają jednocześnie zasady etyki zawodowej policjanta.

Z poważaniem Jakub Sawicki Zespół Prasowy KMP Elbląg.

Rzecznik przysłał nam również treść wspomnianego zarządzenia. Oto one.

Zarządzenie nr 805 komendanta głównego policji z dnia 31 grudnia 2003 r. w sprawie "Zasad etyki zawodowej policjanta"

§ 2 W sytuacjach nieuregulowanych przepisami prawa lub nieujętych w niniejszych zasadach etyki zawodowej policjant powinien kierować się zasadami współżycia społecznego i postępować tak, aby jego działania mogły być przykładem praworządności i prowadziły do pogłębiania społecznego zaufania do Policji.

Warto aby o zarządzeniu tym pamiętali wszyscy kierowcy policyjnych radiowozów w kraju. Niestety czasami o nim zapominają...

TUTAJmotoryzacja jakiej nie znacie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elbląg | policja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy