Reklama

Obawy przed zmianami

Od 4 lipca inaczej miały wyglądać egzaminy na prawo jazdy. Miały, bo zmiany zostaną wprowadzone później - rozporządzenie ministra infrastruktury dopiero będzie podpisane i nowe zasady będą obowiązywać od 4 października.

Zgodnie z nim większość manewrów będzie wykonywana nie na placu, ale na mieście. Nowe zasady budzą sprzeciw nie tylko instruktorów; zmian boją się także zwykli mieszkańcy miast. Tak jest np. w poznańskiej dzielnicy Winogrady, gdzie znajduje się ośrodek egzaminowania kierowców.

Mieszkańcy dzielnicy boją się i o swoje samochody - wszak uczniowie będą się uczyć "praktycznie" parkować auta, i o czas - na tamtejszych skrzyżowaniach aż roi się od samochodów z "elką"; po okolicznych drogach jazdę po mieście ćwiczy wielu kursantów.

Zdarza się po 3-4 takie auta na skrzyżowaniu. Pierwszym uda się przejechać, pozostałe stoją. Zawsze coś się przytrafi. A my stoimy za nimi i tracimy czas - mówi jeden z poznańskich kierowców. Ale o ile na stanie w korkach wystarczy cierpliwości, o tyle do stukniętego auta już nie...

Reklama

Dodajmy, że będzie jeszcze jedna zmiana. Podniesie się cena egzaminu. Szykuje się podwyżka z niecałych 100 do 120 złotych.

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: obawa | prawo jazdy | Auta

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy