Reklama

Kradł torebki z samochodów

Ostrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu, który okradał samochody.

Mężczyzna podbiegał do auta, gdy jego właściciel wysiadał i kradł przedmioty, które leżały na siedzeniach. Zatrzymany dobrowolnie poddał się karze i został zobowiązany do naprawienia wyrządzonych szkód.

Reklama

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili, że od marca 2007 roku do sierpnia 2008 roku mężczyzna dokonał czterech kradzieży, a jego łupem padły między innymi dwa telefony komórkowe, aparat cyfrowy, karta bankomatowa oraz pieniądze w kwocie około tysiąca złotych. Najczęściej okradał samochody w rejonie kompleksu leśnego Piaski - Szczygliczka i Nowej Krępy. Zazwyczaj wykorzystywał chwilową nieuwagę osób przyjeżdżających wypocząć, podbiegał do nie zamkniętych samochodów i kradł leżące na siedzeniu torebki.

Sprawa była o tyle trudna, że sprawca dokonywał kradzieży długich odstępach czasu. Policjanci prowadzili działania w rejonie aktywności złodzieja tak długo, aż przyniosły one efekty.

48-letni mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto został zobowiązany do naprawienia wyrządzonych szkód.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samochody | torebki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje