Reklama

Dziennikarze jeżdżą najbezpieczniej

Śląska drogówka po raz pierwszy w kraju opublikowała niecodzienny ranking. Dzięki niemu wiadomo, która grupa zawodowa jeździ najbezpieczniej i najrzadziej łamie przepisy ruchu drogowego. Najbardziej zdyscyplinowani są dziennikarze.

W ciągu dwóch miesięcy wpłynęły zaledwie cztery wnioski o nich ukaranie. Na drugim miejscu plasują się prawnicy, trzecie zajęli lekarze. Najwięcej drogowych przestępstw mają bezrobotni i pracownicy fizyczni. Do sądów trafiło ponad 1200 takich spraw.

Policjanci wzięli pod uwagę blisko dwa i pół tysiąca mandatów nałożonych w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Na podstawie tego rankingu można ustalić tylko pewne proporcje, tak jak w badaniach społecznych na zasadzie badań próby reprezentatywnej - mówi inspektor Andrzej Gąska.

Porozmawiaj na Forum

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: przepisy ruchu drogowego

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy