Reklama

Czerwony nos pomoże

Stowarzyszenie „Czerwony nos” utworzyła przed Nowym Rokiem grupa mieszkańców z hiszpańskiego regionu Estremadura, by pomóc w dotarciu do domu tym, którzy z racji na ilość wypitego alkoholu nie są w stanie sami tego zrobić.

Przewodniczący organizacji „Czerwony nos” (Nariz Roja) Manuel Angel Segovia powiedział, że wolontariusze w wieku od 20 do 35 lat, którzy otrzymają prośbę o pomoc, będą gotowi własnymi samochodami zawieźć do domu tych, którzy kiepsko trzymają się na nogach.

Zmęczenie i alkohol są główną przyczyną śmierci na drogach, zwłaszcza w okresie świątecznym i zwłaszcza młodzieży. Poza tym w okresie świątecznym trudno jest o taksówkę, bo taksówkarze też świętują.

Iicjatywą z Estremadury zainteresowano się w innych regionach Hiszpanii. A może tak i w Polsce?

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nosze

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy