Reklama

Arogancja i niekompetencja

Nie ma szans na modernizację Zakopianki do 2012 roku - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Pieniądze na ten cel przepadły, bo samorządy nie przeprowadziły niezbędnych konsultacji społecznych. Samorządy nie chcą się z tym zgodzić i zapowiadają walkę o fundusze na przebudowę trasy do Zakopanego.

Sprawa jest delikatna, bo ówczesny dyrektor krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest teraz wiceministrem, który przesłał te hiobowe wieści dla Podhala.

Według burmistrza miasta Janusza Majchra to jednak nie samorząd jest winny odwołania spotkania. Burmistrz poinformował jedynie ówczesnego dyrektora, a obecnego ministra, Zbigniewa Rapciaka, że nie życzy sobie, aby konsultacje były przeprowadzane w tak arogancki i niekompetentny sposób jak to zrobiono w Poroninie: - Dyrektor Rapciak to wtedy zaakceptował i odwołał spotkanie. To nie ja odwoływałem to spotkanie. Ja tylko informowałem, jak pracownicy wskazani przez dyrektora Rapciaka się zachowują.

Reklama

Burmistrz nie składa broni. Będzie walczył o fundusze na przebudowę Zakopianki. Nie wyklucza także przeprowadzenia referendum w mieście, by pokazać jak duże jest poparcie dla modernizacji - jak ją niektórzy nazywają - drogi życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne