Najbardziej pechowa tablica rejestracyjna. Być może też ją masz

Przesądy, w które wierzy wielu z nas, związane są z różnymi aspektami otaczającej nas rzeczywistości - także motoryzacyjnej. Kierowcy wierzą np. pecha, którego przynosi jedna z cyfr, kiedy znajduje się na tablicy rejestracyjnej.

Czarny kot na drodze. Jest jedno wyjście

Jednym z najpowszechniejszych przesądów, który znają nie tylko kierowcy, jest ten dotyczący czarnego kota na drodze. Niezależnie od okoliczności, jego pojawienie się, zdaniem wielu, oznacza pecha. Chodzi tutaj nie tylko o kierowców poruszających się samochodami osobowymi, ale także ciężarówkami, a nawet o rowerzystów. Wierzący w przesądy uważają, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest znalezienie objazdu.

Jedziesz na własny ślub? Lepiej nie zawracaj

Innym przesądem ze świata kierowców jest ten dotyczący osób przygotowujących się do ślubu. W trakcie jazdy na uroczystość zarówno młoda para, jak też ich kierowca nie powinni organizować postoju ani też zawracać. W pierwszym przypadku ma to oznaczać stagnację w ich związku, a w drugim niebezpieczne zwroty w szczęśliwym życiu.

Reklama

Drobne pod dywanikami i nakaz porządku w aucie

Patrząc pod dywaniki samochodowe powinniśmy znaleźć pieniądze - wystarczą drobne. Kierowcy wierzą, że przyniesie to szczęście w przyszłości - szczególnie, kiedy będziemy musieli kupić nowy lub sprzedać stary samochód. Skoro już przy sprzedaży jesteśmy, warto zachować sobie jakąś część starego samochodu.

Czy bałagan można połączyć z przesądami? Jak najbardziej. Zdaniem wierzących w nie kierowców nieporządek w kabinie ma być odzwierciedleniem naszego życia. Nie powinniśmy też zostawiać opakowań po jedzeniu w samochodzie, ponieważ mogą one przyciągać straty finansowe. Pomijając już same przesądy nie warto tego robić choćby ze względów higienicznych.

Zielony kolor auta przynosi pecha?

Ciekawy przesąd dotyczy kolorów aut. Niektórzy wierzą, że jazda autem z zielonym lakierem przynosi pecha. Historia ma swoje korzenie w lakiernictwie. Kiedyś, by uzyskać zielony kolor lakieru samochodowego dodawano trujący arszenik. Oczywiście dzisiaj już się go nie stosuje, ale przesąd pozostał. Kierowcy wierzą również, że każde nowo uzyskane prawo jazdy należy podeptać. Według nich ma to sprawiać, że jazda autem będzie spokojna i bezpieczna.

Tablica rejestracyjna z cyfrą 0

W zestawieniu przesądów nie może przecież zabraknąć tych związanych z numerologią. Kierowcy, którzy mają cyfrę zero na tablicach rejestracyjnych, powinni mieć się na baczności. Wierzący w przesądy radzą, by po środku tej cyfry dorysować małą kropkę. Ma to być forma zniwelowania negatywnego wpływu na kierowcę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tablice rejestracyjne | prawo jazdy | przesądy | kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy