Reklama

Kupujesz lub sprzedajesz auto? Zgłoś to przez internet

​Od początku roku polscy kierowcy już niemal 200 tys. razy zgłosili kupno lub sprzedaż samochodu przez internet - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

"Ostatnie miesiące to czas rosnącej popularności e-usług, także możliwości zgłoszenia online zbycia lub nabycia pojazdu. Od początku roku polscy kierowcy skorzystali z tej możliwości niemal 200 tysięcy razy, z czego tylko w marcu - niemal 53 tysiące, w kwietniu - 40 tysięcy, a w maju - 47 tysięcy" - powiedział cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

"Zależy nam, aby nasza e-usługa była jeszcze bardziej intuicyjna. Dlatego pracujemy nad jej zintegrowaniem z usługą Mój Pojazd. Po wprowadzeniu tych zmian kierowcy nie będą musieli wpisywać większości danych, które będą pojawiały się automatycznie" - zapowiada szef MC.

Resort przypomina, że do niedawna, od podpisania umowy kupna-sprzedaży trzeba było taki fakt zgłosić w ciągu 30 dni. W związku z pandemią wydłużono ten czas do 180 dni, ale tylko czasowo,, bo wydłużony czas obowiązuje do końca roku.

Reklama

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy