Gdzie można kupić tanie części zamienne?
Chcesz jak najmniej płacić za części? Sprawdziliśmy, w jakiej cenie można kupić najtańsze podzespoły w hurtowniach i sieciowych sklepach motoryzacyjnych.
Mimo że większość warsztatów naprawiających samochody prowadzi również sprzedaż części zamiennych, do sklepów i hurtowni motoryzacyjnych trafiają nie tylko właściciele serwisów.
Indywidualni klienci również kupują podzespoły we własnym zakresie. Niektórzy samodzielnie majsterkują przy autach, inni zaś w ten sposób szukają oszczędności.
Sporą popularnością wśród klientów cieszą się ogólnopolskie hurtownie motoryzacyjne oraz sklepy przy sieciowych warsztatach samochodowych. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nawet nie posiadając firmy mogą kupować części zamienne w hurtowniach. Ich oferta skierowana jest co prawda głównie do właścicieli warsztatów i dla nich przewidziane są specjalne programy rabatowe z upustami sięgającymi 40-50 proc., jednak klienci indywidualni również mogą spodziewać się atrakcyjnych cen. Dodatkowo, np. w sieci hurtowni Polcar i AD Polska, wydając kilkaset złotych można liczyć na kilkanaście procent zniżki od cen katalogowych.
Zaletą zakupów w hurtowniach, których magazyny są duże, jest możliwość porównania na miejscu części wymienianej z nową. Dodatkowym atutem zakupów w sieciowych punktach sprzedaży jest fakt, że takie placówki nie robią zwykle problemów ze zwrotem czy wymianą podzespołu na inny w sytuacji, gdy kupiony zostanie nieprawidłowy.
W zestawieniu prezentowanym poniżej wzięliśmy pod uwagę najtańsze elementy do danego modelu samochodu. W dobie kryzysu wielu kierowców szuka bowiem maksymalnych oszczędności i nie zależy im na oryginalnych czy markowych podzespołach. Czasem może to oznaczać zakup elementów chińskiego producenta, ale są one objęte gwarancją.
Ceny podane w tabelach nie uwzględniają rabatów - pochodzą z katalogów i zostały nam udostępnione przez sprzedawców. W związku z tym, że wybrane hurtownie i sklepy należą do określonych sieci, ceny są jednakowe we wszystkich punktach sprzedaży.
Sklepy przy warsztatach sieciowych (Feu Vert i Norauto) mają wysokie ceny, jednak oferują kierowcom dodatkowe rabaty (nawet 30 proc.) na montaż kupionych podzespołów. Osoby naprawiające samochody samodzielnie lub u mechanika, w poszukiwaniu tanich części powinny udać się do hurtowni motoryzacyjnej, przy czym najbardziej atrakcyjną ofertę ma Polcar. W związku ze sporym rozrzutem cen, warto sprawdzać je w różnych firmach.