Reklama

​Czy parking D na lotnisku we Wrocławiu jest najtańszy? Inflacja dotarła także tam

Po dotarciu na lotnisko większość ludzi myślami jest już na urlopie. Nie można jednak zapominać o zaparkowaniu auta w odpowiednim miejscu. Cena to jeden z kluczowych czynników wyboru. Czy parking D na lotnisku we Wrocławiu jest najtańszy? Inflacja dotarła także tam, ale jak wpłynęła ona na wysokość cen?

Jak wybrać parking przy lotnisku we Wrocławiu?

Sezon urlopowy stanowi wyzwanie nie tylko dla lotnisk, które w tym okresie obsługują zwiększoną liczbę osób, lecz także dla samych podróżnych. Większość z nich przybywa do portów lotniczych samochodami, które muszą gdzieś zostawić na czas urlopu. Jak wybrać parking na lotnisku we Wrocławiu, aby samochód był w dobrych rękach pod naszą nieobecność?

W trakcie porównywania ofert parkingów na lotnisku we Wrocławiu pierwszym czynnikiem, który zwraca się uwagę, jest cena. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze to, co tanie, okaże się również korzystne. 

Reklama

Do kluczowych czynników należą też komfort i bezpieczeństwo. Po zostawieniu auta na sprawdzonym parkingu ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń jest mniejsze. Ochrona, monitoring oraz ogrodzenie skutecznie niwelują sposobność dostania się na teren niechcianych osób.

Przy podejmowaniu decyzji o zaparkowaniu samochodu na jednym z dostępnych parkingów należy sprawdzić, jaka odległość dzieli to miejsce od lotniska. Spacer z bagażami do terminalu to dobre rozwiązanie jedynie wtedy, gdy parking mieści się na lotnisku lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Pokonanie większego dystansu w komfortowych warunkach wymaga transferu.

W internecie łatwo znaleźć opinie na temat parkingów zlokalizowanych w okolicy lotniska. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać obiekt, który zapewnia wysoki standard. 

Jakie parkingi są przy lotnisku we Wrocławiu?

Lotnisko we Wrocławiu to popularny wśród turystów port lotniczy. Jakie parkingi są przy lotnisku we Wrocławiu?

Strefa Kiss&Fly zlokalizowana jest przed wejściami do hali przylotów i odlotów. Bezpłatnie można z niej korzystać przez 10 minut. Pobyt do 20 minut w tej strefie to wydatek rzędu 20 zł. Za każde kolejne 10 minut naliczane jest 10 zł opłaty. Dla kierowców przywożących lub odwożących pasażerów, którzy nie chcą się spieszyć, przewidziano parking godzinowy. Cena za każdą godzinę wynosi 5 zł. 

Najbliżej terminalu zlokalizowany jest parking VIP. Opłatę nalicza się tu godzinowo oraz dobowo. Parkowanie przez okres 1 godziny kosztuje 7 zł. Za jeden dzień należy zapłacić 70 zł, a za 7-8 dni 299 zł. 

Strefy godzinowe wyznaczono także na parkingach A, B, C i D. Cena za 1 godzinę to 5 zł, a za jedną dobę 50 zł. Te parkingi oferują możliwość korzystania długoterminowego, a także na każdym z nich wyznaczono specjalne strefy dla niepełnosprawnych. 

Przy wylocie z wrocławskiego lotniska na dłuższy urlop najkorzystniejszy będzie parking D. Tygodniowe parkowanie pojazdu kosztuje tam 119 zł. W sezonie wakacyjnym lotniskowy meleks zapewnia transfer z parkingu długoterminowego pod terminal. 

Należności za parkowanie można wnieść w kasach parkingu lub online na etapie rezerwacji miejsca. Parkingi na wrocławskim lotnisku nie są strzeżone.

Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku we Wrocławiu?

Poza parkingami na terenie lotniska w sąsiedztwie znajduje się jeszcze kilka obiektów tego typu. Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku we Wrocławiu?

  • Zielony Parking - monitorowany obiekt zlokalizowany na ul. Rdestowej 18 jedynie 500 m od portu lotniczego. Parkowanie auta na 7-8 dni kosztuje 120 zł i w cenę wliczony jest transfer. Rezerwacji miejsca należy dokonać online.
  • Parking Strachowice - zlokalizowany na ul. Granicznej 189, zaledwie 300 m od terminalu. Dystans ten należy pokonać pieszo. Tygodniowe parkowanie samochodu na tym monitorowanym parkingu to koszt 105 zł. 
  • Parking Rondo Lotnisko Wrocław - mieści się na ul. Skarżyńskiego 2 w odległości ok. 2 km od terminalu. Strzeżony i monitorowany parking zapewnia transfer, który zajmuje ok. 3 minut. Cena 7-dniowego parkowania to 109 zł.
  • Cargo Parking Lotnisko Wrocław - strzeżony i monitorowany obiekt znajduje się na ul. Zarembowicza 36a. Parkowanie auta na 7-9 dni kosztuje 100 zł. W cenie zawarty jest transfer, który zajmuje ok. 5 minut.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy