Używane auta na raty. To nowy sposób finansowania na rynku

Trwająca pandemia wpłynęła niemal na każdy aspekt naszego życia, nawet kupowanie aut. Popyt na samochody jest nadal, jednak, m.in. na skutek trudności z otrzymaniem nowego auta, wzrosło zainteresowanie egzemplarzami używanymi. Jak mądrze sfinansować zakup takiego auta?

Prezentacja partnera

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w 2020 roku świat zamarł. W wielu fabrykach zatrzymano lub ograniczono produkcję, a na skutek zapowiadanego kryzysu ograniczyliśmy konsumpcję. Bezprecedensowo spadł więc popyt na nowe samochody. Obecnie sytuacja wraca do normy, a na rynku motoryzacyjnym obserwujemy wzrost zainteresowania samochodami, szczególnie tymi używanymi. Znalezienie dobrego egzemplarza stanowi jednak niemałe wyzwanie. Brak pewności co do historii pojazdu oraz perspektywa ciągłych napraw nie ułatwiają tego zadania. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się sprawdzonym autem z drugiej ręki - jest nim Autonomia, oferta Volkswagen Financial Services.

Rozkwit rynku wtórnego

W obawie przed zakażeniem koronawirusem w czasie pandemii wielu z nas zamieniło komunikację miejską na własne auto, w którym czuje się bezpieczniej. Jak wynika z badania "Portfele Polaków pod lupą" przeprowadzonego na zlecenie Volkswagen Financial Services, 43 proc. ankietowanych korzysta z samochodu częściej niż przed wybuchem pandemii. Niemal tyle samo osób ograniczyło korzystanie z komunikacji publicznej.

Z powodu przestojów w fabrykach, spowodowanych ich zamknięciem w czasie pierwszych miesięcy pandemii, wydłużył się czas oczekiwania na nowe auta. W tej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z rynku wtórnego. Zainteresowanie pojazdami używanymi jest trendem zauważalnym w całej Europie, wzrosło nawet na rynku niemieckim. Jak w połowie 2020 roku informowało "Deutsche Welle", właściciela zmieniło prawie 750 tys. samochodów. Nigdy wcześniej nie odnotowano tak wysokiego wyniku u naszych zachodnich sąsiadów.

Wszystko wskazuje na to, że wcale nie chcemy rezygnować z zakupu samochodu w pandemii.

Finansowanie auta używanego

Popyt na auta z drugiej ręki rośnie i będzie rósł. W tej sytuacji wielu Polaków zastanawia się, jak sfinansować taką inwestycję. Decydując się na zakup samochodu na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, w grę wchodzi przede wszystkim gotówka lub kredyt w banku. Dlatego rośnie zainteresowanie innymi sposobami finansowania - lukę na rynku wypełnia Volkswagen Financial Services.

Dla zdecydowanej większości kupujących na polskim rynku, koszt auta jest niezmiennie jednym z głównych czynników branych pod uwagę przy decyzji o zakupie. Systematycznie rośnie jednak grupa nabywców, którzy nie porównują cen samochodów, ale wysokości rat i dopasowują je do swojego miesięcznego budżetu. Volkswagen Financial Services, jako prekursor nowoczesnego finansowania samochodów w Polsce, już wiele lat temu wprowadził kredyt i leasing z niskimi ratami w ofertach dla marek Grupy Volkswagen. Od ponad roku niskie raty są już dostępne przy zakupie pewnych i sprawdzonych samochodów używanych.

Program Autonomia

Autonomia, czyli stworzona przez Volkswagen Financial Services oferta nowoczesnego finansowania samochodów używanych jest rewolucyjna. Dzięki niej za samochód możemy płacić podobnie jak za abonament telefoniczny czy ten w serwisach streamingowych. Korzystanie z auta staje się więc osiągalne niemal dla każdego, w dodatku można je wymieniać nawet co parę lat. Ta opcja ma jeszcze ogromną przewagę nad kupnem używanego samochodu za pośrednictwem serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi - otrzymujemy gwarancję na używany pojazd, ma on nie więcej niż kilka lat, jest sprawdzony pod względem technicznym i dokładnie znamy jego historię.

Jak działa Autonomia? Wystarczy wpisać parametry wymarzonego auta i wybrać interesujący nas egzemplarz. Następnie deklarujemy, jak długo zamierzamy nim jeździć, ile przeciętnie pokonujemy kilometrów rocznie i czy planujemy wpłacić wkład własny (nie trzeba tego robić, ale dzięki niemu opłata za użytkowanie będzie niższa). Na tej podstawie wyliczana jest opłata. Następnie podpisujemy umowę i możemy wyjechać z salonu wybranym samochodem.

Nie spłacamy całego auta, opłacamy jedynie przewidywaną utratę wartości w okresie użytkowania. Kiedy zakończy się umowa, można zwrócić auto do salonu i wybrać kolejny, nowszy model.

Jasna historia, niska rata

Samochody oferowane w Autonomii, mają pewną historię. Wszystkie zostały dokładnie sprawdzone przez najlepszych specjalistów, mają udokumentowane przeglądy i naprawy przeprowadzane w ASO oraz gwarantowany przebieg.

Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, które często spotykają kierowców kupujących używane samochody z niesprawdzonych źródeł. Nie musimy wykładać jednorazowo wysokiej kwoty, spłacamy jedynie raty, które mają pokryć spadek wartości auta. Z oferty mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje