Reklama

Trójkołowiec od Peugeota

Na salonie we Frankfurcie Peugeot zaprezentuje prototyp trójkołowego pojazdu o nazwie 20Cup. Ten dwuosobowy samochód ma 3.63 m długości, 1.77 m szerokości i 1.16 m wysokości. Rozstaw osi to 2.31m. Pojazd waży niespełna 500 kg!

Przy budowie tego prototypu konstruktorzy obficie czerpali ze świata motosportu. Zastosowano m.in. jednoczęściową płytę podłogową wykonaną z carbonu, a wnętrze składa się właściwie z dwóch osobnych kokpitów.

Środek ciężkości zlokalizowany jest bardzo nisko, a większość masy pochodzi od silnika, który zlokalizowany jest z przodu i napędza koła przednie.

Prototyp napędzany jest silnikiem opracowany wspólnie przez Peugeota, Citroena i BMW. Jest to doładowana, czterocylindrowa jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa o 16 zaworach i dwóch wałkach rozrządu w głowicy. Dysponuje ona mocą 170 KM i momentem 240 Nm (przy masie pojazdu 500 kg!).

Napęd przekazywany jest za pośrednictwem manualnej, sekwencyjnej skrzyni sześciobiegowej. Zmiana biegów odbywa się za pomocą łopatek zlokalizowanych za kierownicą.

Przednie zawieszenie składa się z podwójnych wahaczy i regulowanego stabilizatora. Tylne koło umocowane jest do pojedynczej ramy. Przednie koła to 210/65R18, a tylne - 377/71R18.

Reklama

ZOBACZ galerię zdjęć.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: peugeot | prototyp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy