Renault Kiger, czyli zapowiedź nowego miejskiego crossovera

Francuzi zamierzają wejść na rynek z jeszcze jednym, niedużym crossoverem. Obecne plany zakładają jednak, że nie pojawi się on w Europie.

Kiger to mierzący niecałe cztery metry prototyp kolejnego crossovera w gamie Renault. Samochód z założenia ma przyciągać odważną stylistyką, co podkreślają na przykład fluorescencyjne listwy, które znajdziemy z przodu, z tyłu oraz z boku pojazdu. Masywne plastikowe osłony nadają mu bojowego wyglądu, podobnie jak fantazyjne felgi.

Stylistycznie Kiger czerpie z tyłu z europejskiego Captura, natomiast przód przywodzi na myśl SUVy Hyundaia oraz innych marek, które zafascynowały się stylistyką Citroena. Z kolei na dachu pojawił się nietypowy bagażnik dachowy, który jest chyba bardziej elementem stylistyki, niż praktyczności.

Reklama

Nie wiemy natomiast jak prezentuje się wnętrze, ponieważ Renault nie pokazało żadnego zdjęcia deski rozdzielczej, ani też przedstawiciele marki nie komentowali jak ma ona wyglądać.. Wiemy jedynie, że prototyp jest całkiem bliski wersji produkcyjnej.

Renault Kiger jest projektowany z myślą o rynku indyjskim, ale potwierdzono, że będzie także eksportowany poza ten kraj. Na jego pojawienie się w Europie nie ma jednak co liczyć.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy