Reklama

Łada kalina za 20 tys. zł.?

Jak już informowaliśmy General Motors uruchomił w Rosji, we współpracy z rosyjskim Awtowazem, seryjną produkcję swego drugiego już modelu w tym kraju.

W zakładach Łady w Togliattim z taśmy zjechał kilka dni temu pierwszy chevrolet viva, czyli rosyjska odmiana astry II (tej samej, która produkowana jest w Gliwicach). Tymczasem na salonie samochodowym w Paryżu Łada zaprezentowała auto swojej konstrukcji o nazwie kalina.

Pojazd ten przygotowywany jest do seryjnej produkcji. Taśma montażowa ma ruszyć w listopadzie br. a w sprzedaży kalina - w wersji hatchback i sedan – pojawi się na początku przyszłego roku. (Kliknij TUTAJ a zobaczysz więcej zdjęć).

To samochód do złudzenia przypominający opla corsę (także jej trójbryłową odmianę, która wytwarzana jest w Ameryce Południowej) . Oferowany będzie w dwóch odmianach silnikowych -

1,6 l (moc 79 KM) lub 1,6 l 16V (moc 102 KM).

Nie wykluczone jest, że łada kalina trafi do Polski. O ile będzie kosztować w granicach 20-23 tys. zł. (a takie są przymiarki) może cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Reklama

TUTAJ przeczytasz o nowościach zaprezentowanych w Paryżu, TUTAJ możesz obejrzeć galerię zdjęć wykonanych w Paryżu przez wysłannika INTERIA.PL, a galerię „Dziewczyny Paryża” znajdziesz TUTAJ.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: galeria | General Motors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy