Reklama

Całkiem nowy, pięciodrzwiowy...

Hyundai wciąż nie ma jeszcze u nas takiej pozycji, jaką cieszą się inni azjatyccy producenci.

W Polsce rozpoczęła się niedawno sprzedaż nowego samochodu spod znaku Hyundaia. Bliźniak kii ceed - model i30 sprawić ma, że pozycja marki na europejskim rynku ma się znacząco poprawić. Sukces ceeda pozwala przypuszczać, że samochód wykona powierzone mu zadanie. Niewielka kia podbija serca europejskich klientów nie tylko dogodnymi warunkami gwarancji i jest całkiem prawdopodobne, że jej brat bliźniak również zostanie ciepło przyjęty przez Europejczyków.

Ofensywa koreańskiego producenta nie kończy się jednak tylko na modelu i30. Dziś po raz pierwszy uchylono rąbka tajemnicy, która szczelnie okrywała plany Hyundaia na następnych kilka lat. Do roku 2009 na rynku pojawić ma się zupełnie nowy, pięciodrzwiowy samochód klasy średniej - elantra touring.

Reklama

Jak widać projekt prezentuje się znacznie ciekawiej, niż dostępna w sprzedaży elantra z nadwoziem typu sedan. Najprawdopodobniej oba samochody połączy jedynie wspólna, dwulitrowa czterocylindrowa jednostka napędowa o mocy 143 KM.

Czterodrzwiowy model w Europie nigdy nie należał do aut, które łatwo spotkać było na ulicy. Elantra touring nie będzie więc miała łatwego zadania. Czy nowy hyundai przekona do siebie Europejczyków, dowiemy się dopiero za kilka lat...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje