Reklama

Renault wind

Renault zaprezentowało w Genewie mały, zbudowany na bazie twingo cabriolet, o nazwie wind.

Dwumiejscowy roadster-coupe, jak zwykło określać się tego typu pojazdy, ma 3,83 m długości. Auto wyposażono w metalowy, elektrycznie sterowany dach, który złożyć można w zaledwie 12 sekund.

Co ważne, inżynierom udało się wygospodarować monstrualną, oczywiście jak na tę klasę pojazdu, przestrzeń bagażową, która niezależnie od pozycji dachu wynosi aż 270 litrów. To tyle samo, co w klasycznym twingo.

Pod maskę winda trafią najmocniejsze silniki stosowane w twingo. Wybierać będzie można pomiędzy dwoma jednostkami benzynowymi - stosowaną w twingo GT 1.2 TCE (z doładowaniem) o mocy 100 KM oraz 1.6 133 KM, który znana jest z twingo RS.

Renault wind trafi do salonów latem.

Renault wind na filmie:

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy