Reklama

Nowy MDX

Acura wprowadza na rynek amerykański drugą generację modelu MDX. Pojazd ten stanowi jednocześnie uczczenie 20. rocznicy pojawienia się tej luksusowej marki należącej do Hondy w Ameryce.

MDX to luksusowy SUV w całości zaprojektowany przez amerykański oddział Hondy. Produkcja tego pojazdu będzie odbywać się kanadyjskiej fabryce japońskiej firmy.

Źródłem napędu MDX jest nowy silnik benzynowy V6 o pojemności 3.7 l (VTEC). Bez wspomagania turbosprężarką uzyskuje on moc 300 KM, co plasuje go w ścisłej czołówce sześciocylindrowych silników oferowanych na kontynencie amerykańskim.

Jednostka napędowa współpracuje z pięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów, która posiada opcję ręcznej, sekwencyjnej zmiany przełożeń.

Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła w sposób ciągły. Dystrybucją momentu obrotowego pomiędzy osiami oraz kołami zajmuje się układ Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD).

MDX ma należeć do amerykańskich SUV-ów o najlepszych właściwościach jezdnych. Dlatego strojenie zawieszenia tego pojazdu odbyło się... w Europie, na północnej pętli legendarnego niemieckiego toru Nurburgring.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy