Reklama

Najpiękniejsza alfa w historii? Ale czy to alfa?

W kwietniu ubiegłego roku legendarne włoskie studio karoseryjne - Zagato - zaprezentowało niezwykły pojazd o nazwie TZ3 corsa.

Auto stworzone dla uczczenia setnych urodzin Alfy Romeo pokazano po raz pierwszy na konkursie piękności w Villa D'este, gdzie zdobyło pierwszą nagrodę za stylizację.

Chociaż pojazd powstał tylko w jednym egzemplarzu, w oparciu o niego, Zagato postanowiło zbudować limitowaną do 9 sztuk, drogową serię o nazwie alfa romeo TZ3 stradale.

Wizualnie stradale wydaje się być wierną kopią corsy, ale jest od niej wyraźnie większa. Co ciekawe, auto zbudowano w oparciu o podwozie... amerykańskiego vipera ACR. Natomiast nadwozie wykonano z włókien węglowych (w przypadku modelu TZ3 corsa było ono aluminiowe).

Zagato nie informuje, jaka jednostka napędowa znalazła się pod maską. W przypadku corsy był to 4,2-litrowy silnik Maserati V8, znany m.in. z alfy 8C, o kącie rozwarcia cylindrów 90 stopni. Można się spodziewać, że ten sam silnik znalazł się również w wersji drogowej. Niewykluczone jednak, że auto napędzane będzie jednostką pochodzącą z vipera, a więc silnikiem V10 o pojemności 8,4 l i mocy 612 KM. To nie byłaby dobra wiadomość, dla alfistów, amerykańskie silniki zdecydowanie nie mają charakteru pasującego do włoskich samochodów...

Reklama

Ceny alfy romeo TZ3 stradale nie zostały podane do publicznej wiadomości. Trzy samochody zostały już zamówione przez kolekcjonerów z USA, Europy i Japonii.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Corsa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama