Reklama

Faster one!

Mimo że światowa motoryzacja ulega coraz większej unifikacji, to jednak wciąż istnieją mali producenci, którzy za olbrzymie pieniądze oferują własne, unikatowe konstrukcje.

Do takich firm należy szwajcarski Weber Sportscars, który właśnie zaprezentował nowy pojazd o wiele mówiącej nazwie "faster one".

Samochód, który stylistycznie może wzbudzać wiele kontrowersji, jest napędzany silnikiem, wywodzącym się z chevroleta corvette. Po adaptacji i zastosowaniu kompresora z siedmiu litrów pojemności generuje on moc 900 KM! Nie mniejsze wrażenie robi moment obrotowy, który wynosi 1050 Nm, a jego maksymalna wartość jest dostępna przy 3900 obr/min.

To jednak nie koniec imponujących liczb, bowiem samochód waży zaledwie 1100 kg, co oznacza, że faster one zapewnia osiągi na poziomie bolidu F1. Przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 2.5 s, po 6.6 s od startu wskazówka prędkościomierza sięga liczby 200, dokładnie 9.6 s później (czyli po 16.2 s) opiera się o 300! Prędkość maksymalna? Przekracza 400 km/h...

Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno napęd na cztery koła, jak i sekwencyjna, sześciobiegowa skrzynia biegów to własne konstrukcje Webera.

Cena faster one nie została jeszcze ustalona. Wiadomo jednak, że auto trafi do seryjnej produkcji.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje