Reklama

Volvo S90 Excellence - szczyt luksusu

Volvo chce przekonać do swojego flagowego modelu nawet wybrednych bogaczy, prezentując wyjątkową wersję Excellence.

Volvo zapowiedziało, że na zbliżającym sie salonie samochodowym w chińskim Guangzhou zaprezentuje dwie nowe wersje S90 - przedłużoną oraz ekskluzywną Excellence.

Ta druga jest szczególnie ciekawa, ponieważ znacznie różni się od tego, co oferują niemieccy konkurenci. Oczywiście, osoba podróżująca z tyłu ma fotel z elektryczną regulacją, a także funkcją ogrzewania, chłodzenia oraz masażu (sterowanie za pomocą niedużego, ekranu dotykowego). Zaskoczeniem nie jest również czterostrefowa klimatyzacja, lodówka ukryta między fotelami, a także rozkładany stolik.

Reklama

Największą ciekawostką jest tutaj Lounge Console, czyli sporych rozmiarów element, zastępujący fotel pasażera z przodu. To konsola, w której możemy schować buty, używać jej jako podnóżka, a także korzystać z ekranu, który umocowany jest na dwóch wysięgnikach. Można poczuć się jak w prawdziwej klasie biznes.

Tak jak w przypadku obecnego już na rynku modelu XC90 Excellence, również najbardziej luksusowe S90 występować będzie wyłącznie w hybrydowej odmianie T8. Daje ona do dyspozycji kierowcy 407 KM (320 KM z silnika benzynowego i 87 KM z elektrycznego, napędzającego tylną oś.).

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy