Volkswagen Golf musi trafić do serwisu. Problemem jest jeden przycisk

Ponad 2 tys. Golfów GTI oraz R ze Stanów Zjednoczonych zostanie wycofanych do serwisu na akcję naprawczą. Naprawa będzie dotyczyć dotykowego przycisku otwierania szklanego dachu.

Przyciski dotykowe stały się już normą w nowoczesnych samochodach i w założeniu mają ułatwiać obsługę auta, jednak nie zawsze tak jest. Czasami ich czułość jest... zbyt duża.

Volkswagen Golf GTI oraz Golf R do serwisu

Jak stwierdziła amerykańska agencja NHTSA przycisk dotykowy obsługujący szklany dach w modelach Golf GTI oraz Golf R jest zbyt czuły, przez co nie spełnia normy bezpieczeństwa. Jego przypadkowe wciśnięcie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia pasażerów, którzy np. będą wystawiać ręce przez otwarty dach.

W związku z powyższym 2238 egzemplarzy Golfa z 2022 roku zostanie wezwanych do serwisu. Warto zauważyć, że w USA oferowane są tylko najmocniejsze wersje z europejskiej gamy Golfa.

Reklama

Wymiana przełącznika na nowy

W ramach akcji serwisowej przełącznik zostanie wymieniony na nowy, inaczej skalibrowany element. Będzie to jednak nadal przełącznik dotykowy, bo obecnie tylko taki znajdziemy w Golfie, podobnie jak w wielu innych modelach koncernu Volkswagena.

Naprawa zostanie oczywiście wykonana bezpłatnie, a pierwsi właściciele zostaną wezwani do serwisu 23 września. Czy w Europie również zajdzie konieczność wymiany przełączników? O tym, jak na razie, nic nie wiadomo.

***

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen Golf | akcja serwisowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama