Reklama

Samochód za 35 tysięcy zł

Wydawać by się mogło, że zakup samochodu używanego jest dzisiaj łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Na giełdach i w komisach zaroiło się od wszelkiej maści samochodowych imigrantów, którzy przywędrowali do nas zza zachodniej granicy. Niestety, problem w tym, że większość z nich ma za sobą bardzo trudne dzieciństwo - były bite.

Reklama

Jakby tego było mało ciąg liczbowy widniejący na cyferblatach prędkościomierzy ma się zazwyczaj nijak do ich stanu i rzeczywistego przebiegu. Jak się przed tym chronić? Niestety niełatwo.

Dlatego, jeśli już przymierzamy się do kupna samochodu używanego, najbezpieczniejszą opcją będzie skupienie swojej uwagi na samochodach, które od nowości mierzą się z trudną rzeczywistością polskich dróg. Wówczas najłatwiej będzie nam ustalić rzeczywisty przebieg (wystarczy zadzwonić do ASO, w którym pojazd był serwisowany), mamy też większą pewność, że oryginalna książka serwisowa nie pochodzi w tym przypadku z drukarni w Chinach. Z myślą o tych, którzy szukają ekonomicznego, niezbyt steranego wiekiem środka transportu dla rodziny, przygotowaliśmy pewien skrócony przegląd rynku...

W latach 90. spełnieniem marzeń Kowalskiego były pojazdy klasy kompakt. Modele mniejsze, takie jak Ford Fiesta czy Renault Clio, sprawdzały się tak naprawdę tylko w mieście. Ilość miejsca, komfort pracy zawieszenia i wyciszenie wnętrz takich samochodów wzbudzały zachwyt wyłącznie u posiadaczy Maluchów czy Cinquecento. Dzisiaj ktoś, kto przesiada się np. z starego Forda Escorta do obecnie produkowanej Fiesty czy ze starego Renault Megane do najnowszego Clio, nie tylko nie odnotuje dyskomfortu, ale - wręcz przeciwnie - poczuje się lepiej!

Zapraszamy zatem na małe zakupy. W kieszeni całkiem pokaźna sumka 35 tys. zł. Cel: korzystnie zamienić ją na ekonomiczny środek transportu dla rodziny. Generalnie chodzi o kilkuletni kompakt. Nie zaszkodzi jednak przyjrzeć się prawie nowym modelom z teoretycznie niższego segmentu. Do porównania stają Ford Fiesta i Focus, Renault Clio i Megane oraz Toyota Yaris i Corolla.

Ciąg dalszy na następnej stronie...

INTERIA.PL/Motor

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: problemy | jazdy | auto | ford | zakup | fiesta | Auta | paliwa | zakup samochodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje