Oto Aston Martin DBX Concept

Crossover o wyglądzie coupe z napędem elektrycznym.

Aston Martin to marka skupiająca się na ekskluzywnych i bardzo szybkich coupe. Realia rynku wymuszają jednak rozszerzanie oferty o modele z innych segmentów. Efektem tego jest limuzyna Rapide, a teraz także koncepcyjny crossover - DBX.

Auto utrzymane jest w duchu stylistycznym Astona Martina, szczególnie tył, bardzo przypominający dotychczasowe modele brytyjskiego producenta. Atrakcyjność projektu potęguje fakt, że choć auto ma podwyższone nadwozie, to jest jednocześnie 2-drzwiowym coupe.

Według szefa Astona Martina, Andy’ego Palmera, DBX jest odpowiedzią na to, jak obecnie powinien wyglądać samochód typu GT. Według niego oraz współpracujących z nim projektantów, klienci oczekują teraz, poza wygodą i niepowtarzalnym stylem, również praktyczności i przyjazności rodzinie.

Reklama

Z tymi ostatnimi cechami trochę kłóci się nadwozie przypominające coupe, więc możemy domyślać się, że gdyby auto weszło do sprzedaży, otrzymałoby bardziej praktyczną formę. Dotyczy to też wnętrza, które prezentuje się bardzo nowocześnie i designersko, ale nie ma szans na pojawienie się w aucie seryjnym.

Inaczej sprawa ma się w przypadku napędu - DBX Concept korzysta z silników elektrycznych, a więc zgodnych z obecnymi trendami. Nie można więc wykluczyć, że gdyby auto pojawiło się w sprzedaży, dostępne byłoby również w takiej wersji.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy