Reklama

BMW rozszerzy ofertę aut elektrycznych

​BMW zamierza znacznie poszerzyć ofertę samochodów elektrycznych. Prezes firmy Harald Kruger podczas spotkania z dziennikarzami zdradził, że gama modeli i będzie składała się z dwóch linii produktowych obejmujących modele od i1 do i9 oraz od iX1 do iX9.

Dzisiaj BMW ma ofercie tylko dwa samochody sygnowane literą "i". Całkowicie elektrycznego hatchbacka i3 (dostępnego również z silnikiem elektrycznym pełniącym rolę range extendera) oraz sportową hybrydę plug-in, czyli i8.

Z pokazywanych ostatnio prototypów można wywnioskować, że Niemcy pracują nad dwoma kolejnymi modelami w gamie "i", prawdopodobnie i5 oraz i9.

Kolejnym krokiem będą pierwsze elektryczne SUV - w 2020 roku jako pierwsze zadebiutuje iX3.

Wiadomo również, że w 2021 roku pojawi się na rynku nowy flagowy model BMW, na razie skrywany pod kryptonimem iNext, całkowicie elektryczny, który będzie nosił nazwę i9. Niewykluczone również, że pojazd ten pojawi się jako crossover o nazwie iX9.

Reklama


Przypomnijmy, że BMW i8 przeszło niedawno lifitng, pojawiła się również wersja bez dachu. Modele te trafią na rynek już w przyszłym toku. BMW pracuje również nad mocniejszą wersją, która będzie nazywała się M8.

W przyszłym roku BMW zaprezentuje również dwa nowe modele o nazwie napędzie konwencjonalnym - X2 i X7. Ten ostatni będzie charakteryzował się o trzema miejscami siedzeń i długością przekraczającą 5 metrów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy