Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

To nie Polacy rozbijają się po pijaku! A kto? Niespodzianka!

Belgowie przodują w statystykach jeśli chodzi o liczbę wypadków drogowych, spowodowanych pod wpływem alkoholu, czy narkotyków.

Tak donoszą belgijskie media, powołując się na raport przeprowadzony w sześciu europejskich krajach.

Belgia, Holandia, Włochy, Dania, Finlandia i Litwa - szpitale z tych państw porównały próbki krwi kierowców - sprawców poważnych wypadków drogowych.

Okazało się, że prawie 40% Belgów jechało pod wpływem alkoholu, przeciętnie po siedmiu piwach - alarmują media w tym kraju i podkreślają, że to daje Belgii niechlubne, pierwsze miejsce. "To zaskakujące i zatrważające dane, bo wydawało by się, że to kierowcy z byłego bloku sowieckiego, na przykład Litwini wypadną najgorzej" - skomentował Alain Verstraete, jeden z profesorów z Uniwersytetu w Gandawie.

Reklama

Duża jest też w Belgii liczba kierowców, którzy jadąc po zażyciu narkotyków spowodowali wypadek. Z najnowszego raportu wynika, że prawie 10 procent. Pierwsze komentarze mówią więc o konieczności zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu czy pod wpływem narkotyków.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: po pijaku

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy