Reklama

Fotoradary

Kierowca ciężarówki 19 razy wpadł w obiektyw fotoradaru. Ile zapłacił?

Litewski kierowca ciężarówki 19-krotnie został zarejestrowany przez stołeczne fotoradary. W efekcie mężczyzna został ukarany 19 mandatami.

Jak poinformowało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), kierowca litewskiej ciężarówki został zatrzymany przez patrol z białostockiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Inspektorzy patrolowali drogę krajową nr 8, m.in. sprawdzając numery rejestracyjne przejeżdżających zagranicznych ciężarówek w bazie danych systemu fotoradarowego.

Kierowca ciężarówki dostał 19 mandatów

Z informacji CANARD-u wynika, że w pobliżu Suchowoli inspektorzy zwrócili uwagę na litewską ciężarówkę, której numery - jak zaznaczono - wielokrotnie pojawiły się w systemie.

"Okazało się, że pojazd został w przeciągu niespełna roku dziewiętnastokrotnie zarejestrowany przez stołeczne fotoradary, w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości o kilkanaście kilometrów na godzinę" - poinformował CANARD. Dodał, że inspektorzy zatrzymali ciężarówkę do kontroli drogowej.

Reklama

Suma mandatów była zaskakująco niska

"Za kierownicą volvo siedział 67-letni Litwin, który przyznał, że systematycznie przejeżdża przez Warszawę wożąc kwiaty z Holandii na Litwę. Potwierdził też, że zdarzało mu się przekraczać dozwoloną tam prędkość. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przyjął 19 mandatów karnych, które opłacił na miejscu. Suma kar wyniosła 3,1 tys. zł" - poinformowano.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fotoradary | ITD | CANARD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy