WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Robert Kubica zakończył jazdę na drzewie. To już koniec jego startu w rajdzie

​Robert Kubica z Maciejem Szczepaniakiem już nie jadą w rajdzie Monte Carlo. Po 6,1 km od startu do pierwszego piątkowego odcinka specjalnego samochód polskiej załogi wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Do wypadku doszło na drodze pokrytej lodem, przy minimalnej prędkości. Załodze nic się nie stało, ale uszkodzenia są na tyle duże, że dalsza jazda była niemożliwa. To oznacza koniec rajdu dla tej załogi. Wieczorem bowiem ogłosili, że wycofują się ze startu.

Oto co napisał na swoim profilu Maciej Szczepaniak: "Cóż, nasze spotkanie z Monte 2016 było krótkie i bolesne. Szkoda że tak zakończył się jedyny zaplanowany obecnie nasz start tym sezonie. Trzeba chwile odpocząć,  aby wrócić do formy. Dziękuje oczywiście za wsparcie i gorące kibicowanie. Bardzo doceniam że mogę na Was liczyć też w trudnych chwilach. Pozdrawiam". 

Reklama

Także Kubica powiedział, że to już koniec jego udziału w tegorocznym Rajdzoe Monte Carlio. "Niestety musimy wycofać się. Dziękujemy za Wasze wsparcie!" - napisał.

Jak poinformował zespół Kubicy BRC Racing Team  uszkodzenia Fiesty są poważniejsze niż  pierwotnie przypuszczano.  Rajdówki nie da się naprawić w terminie narzuconym przez regulamin, więc załoga nie skorzysta jutro z Rally 2.

Marnym pocieszeniem dla polskiego kierowcy jest fakt, że 1,5 km dalej swojego Hyudaia WRC rozbił o drzewo Paddon.

Po dzisiejszych odcinkach w rajdzie prowadzi obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Ogier. Wyprzedza on tylko o 9,5 sekundy Brytyjczyka Krisa Meeke.

Ogier wysunął się na prowadzenie po ostatnim piątkowym odcinku, na którym wyprzedził Meeke o 10,3 s. Francuz wygrał w sumie pięć oesów, a jego brytyjski rywal - trzy. Trzeci w klasyfikacji generalnej Fin Jari-Matti Latvala traci do lidera ponad minutę.

Rajd Monte Carlo potrwa do 24 stycznia. Składa się z 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 377 km. To pierwsza z 14 eliminacji mistrzostw świata 2016.

Wyniki Rajdu Monte Carlo po drugim dniu:

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo-R)      - 1:29.06,1

2. Kris Meeke (Wielka Brytania/Citroen DS3)         9,5 s

3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo-R)      1.08,1

4. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo-R)        1.33,8

5. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai i20)         1.47,8

6. Mads Ostberg (Norwegia/Ford Fiesta RS)        2.18,5

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy