WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Robert Kubica rolował na Rajdzie Finlandii. Zawinił aquaplaning

​Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) nie ukończył 18. odcinka specjalnego, ostatniego zaplanowanego na sobotę, Rajdu Finlandii, ósmej rundy mistrzostw świata. Jego auto wypadło z trasy.

​Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) nie ukończył 18. odcinka specjalnego, ostatniego zaplanowanego na sobotę, Rajdu Finlandii, ósmej rundy mistrzostw świata. Jego auto wypadło z trasy.


"Niestety nasz dzień zakończyliśmy rolowaniem na ostatnim odcinku... Na dojeździe do lewego zakrętu za szczytem wpadliśmy w kałużę z wodą, której nie było widać, dostaliśmy aquaplaningu i wypadliśmy z trasy. Na twardych oponach nie mieliśmy tak naprawdę szansy się wyratować. Niestety dla nas to koniec Rajdu Finlandii. Dzięki!". Tymi słowami  swój występ podsumował Kubica.

Maciej Szczepaniak na swoim profilu na FB napisał: "Pora wyjeżdżać z Finlandii. Rajd jak wiadomo zakończył sie dla nas przedwcześnie, ale tak naprawdę zakończył się dla nas po pierwszej petli w piątek i awarii alternatora. Szkoda oczywiście uszkodzonego auta i problemów tym związanych,lecz w ogólnym rozrachunku ważniejsze jest to co udało sie w ten weekend. A wbrew pozorom udało sie wiele. Robert zaliczył wiele fenomenalnych oesow podróżując tempem lepszym niż kilka fabrycznych załóg a niewiele gorszym od liderów rajdu. W najtrudniejszym rajdzie mistrzostw to jest coś znaczącego. Przejechaliśmy większość km oesowych w boju, a to bezcenne na przyszłość. Po rajdach jak ten dochodzę do wniosku , że pomimo iż jestem uczestnikiem tego widowiska od jakiegoś czasu, to możliwości gościa siedzącego obok nie przestaną mnie zadziwiać jeszcze długo. Jak zwykle dzięki za doping i do zobaczenia już niebawem."

Reklama

Polak i tak nie liczył się w klasyfikacji generalnej, bo w piątek w jego aucie doszło do awarii alternatora. Mimo to w sobotę do feralnego 18. odcinka prezentował się dobrze. Kubica i jego pilot Maciej Szczepaniak nie ucierpieli w wypadku.

Rajd wygrał Fin Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo WRC). Drugie miejsce ze stratą 13,7 s zajął broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC). Na najniższym stopniu podium uplasował się Norweg Mads Ostberg (Citroen DS3) - 1.36,8 min straty.

W klasyfikacji generalnej cyklu wciąż z olbrzymia przewagą prowadzi Ogier.

Kolejną rundą będzie Rajd Niemiec 20-23 sierpnia.

Wyniki:

 1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Volkswagen Polo-R)  2:33.03,8

 2. Sebastien Ogier (Francja/Volkswagen Polo-R)     strata 13,7 s

 3. Mads Ostberg (Norwegia/Citroen DS3)                  1.36,8

 4. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai i20)                3.58,7

 5. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta RS)                   4.29,3

 6. Juho Hanninen (Finlandia/Ford Fiesta RS)             4.44,3

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy