WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Całkowicie nowy Hyundai i20 WRC. Pierwsze zdjęcia!

Hyundai zaprezentował swoją nową rajdową broń. Tak wygląda i20 WRC, który w przyszłym roku będzie rywalizował na trasach rajdowych mistrzostw świata.

Koreański producent zaprezentował opóźnioną, nową generacje i20 WRC w sportowych barwach, choć jeszcze nie takich, w jakich auto wystawione zostanie w styczniowym Rajdzie Monte Carlo.

Początkowo planowano, że nowy Hyundai i20 WRC będzie bazował na trzydrzwiowej wersji i20 i zadebiutuje w tym roku. Hyundai ogłosił jednak w kwietniu, że produkcja została przesunięta na rok 2016 z uwagi na opóźnienia prac nad wersją drogową.

W efekcie bazująca w Niemczech ekipa skupiła się na przygotowaniu wersji pięciodrzwiowej, którą testowali już Thierry Neuville, Dani Sordo, Hayden Paddon i Kevin Abbring.

Pokazowa wersja posiada duże logo N na przednim grillu, co jest nawiązaniem do nowej, sportowej marki Hyundaia. Obecne auto WRC posiada z przodu logo i20.

Reklama

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem obecnego sezonu rajdowego Hyundai przymierzał się do zatrudnienia Roberta Kubicy. Ostatecznie do porozumienia nie doszło, że polski kierowca - ze zmiennym szczęściem - startuje w barwach swojego własnego zespołu.

Dowiedz się więcej na temat: wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy