Samochody elektryczne

Trójkołowy, elektryczny i z koparką do kryptowalut na pokładzie. Oto Avvenire Spiritus

Kanadyjska firma Avvenire zajmująca się opracowywaniem oraz produkcją innowacyjnych samochodów elektrycznych, zaprezentowała trójkołowy model Spiritus. Niezwykły pojazd wyróżnia się m.in. wbudowaną funkcją umożliwiającą kopanie kryptowalut w trakcie postoju.

 

Niewielki, elektryczny trójkołowiec o nazwie Spiritus ma łączyć w sobie zalety typowego samochodu miejskiego, bezemisyjnego napędu oraz autonomicznej jazdy. Pojazd mierzy niespełna 4 metry długości, a jego wysokość to zaledwie 1260 mm. Jak zapewniają producenci - jest on w stanie komfortowo przetransportować dwie dorosłe osoby, zapewniając im przy tym całą gamę technologicznych rozwiązań, wpływających na komfort podróży. W wyposażeniu standardowym znalazł się m.in. łączność Wi-Fi, klimatyzacja, 12-głośnikowy system stereo, system alarmowy GPS, kamera cofania, a nawet panele słoneczne, których zadaniem jest podtrzymywanie poziomu naładowania niektórych układów.

Reklama

Spiritus dostępny jest w dwóch wariantach, różniących się mocą, osiągami oraz pojemnością baterii. Podstawowa wersja Deluxe kosztująca 22 995 dolarów dysponuje mocą 204 KM oraz jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość wynoszącą 140 km/h. Akumulator o pojemności 34 kWh zapewnia (według wskazań producenta) nawet 400 km zasięgu. Dużo droższy wariant Ultimate, to już wydatek rzędu 149 000 dolarów. Spore pieniądze przekładają się jednak na dużo większą moc 449 KM oraz akumulator o pojemności 40 kWh. Dzięki temu pojazd jest w stanie jechać z maksymalną prędkością 170 km/h, a jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 1,8 sekundy. Droższy Spiritus ma także karoserię wykonaną z włókna węglowego, a na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. technologię bezprzewodowego ładowania.

Koparka do kryptowalut na pokładzie

Co ciekawe - niezależnie od wybranej wersji, trójkołowce posiadają wbudowaną koparkę do kryptowalut i portfel kryptograficzny. Za pomocą zainstalowanej aplikacji "Nebula Wallet" właściciele mogą wydobywać kryptowaluty, gdy samochód jest zaparkowany. Firma Avvenire twierdzi, że rozwiązanie pozwala kopać m.in. Bitcoina, Ethereum i Dogecoina.

Samochody są już dostępne w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta. Pierwsze dostawy mają zostać zrealizowane w 2023 roku. Pojazdy Avvenire będą również dostępne w sprzedaży i serwisie za pośrednictwem sieci dealerskiej Daymak.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kryptowaluta | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy