Rynek paliw

Na A2 nie zatankujesz paliwa. Lepiej spakuj kanister do bagażnika

Wybierając się w podróż autostradą A2 w okolicach Łodzi warto zadbać o odpowiedni zapas paliwa. GDDKiA przestrzega kierowców, że w najbliższych dniach tankowanie na MOPach może być niemożliwe, a pechowcy będą musieli ratować się kanistrami. To efekt obowiązkowych przeglądów technicznych zbiorników paliwa na Miejscach Obsługi Podróżnych Niesułków i Nowostawy.

Kierowcy podróżujący po autostradzie A2 w okolicach Łodzi mogą się poczuć tak, jakby cofnęli się do późnych lat osiemdziesiątych. Na stacjach benzynowych zlokalizowanych na MOPach Niesułków (kierunek Warszawa) i Nowostawy (kierunek Poznań) odbywają się właśnie cykliczne, wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego, przeglądy podziemnych zbiorników na benzynę i olej napędowy. W efekcie kierowcy mogą tam zatankować jedynie gaz płynny LPG. Z myślą o pechowcach, którzy nie będą dysponowali odpowiednim zapasem paliwa, zarządcy stacji oferować maja możliwość zakupu lub wypożyczenia kanistrów. 

Reklama

Brak paliwa na autostradzie A2. Można wypożyczyć kanister

Oba MOPy znajdują się na 368 km autostrady A2 między węzłami Łódź Północ (A1/A2) i Łowicz (A2/DW704). Aktualnie (8 i 9 kwietnia) trwa właśnie przegląd zbiorników na benzynę i olej napędowy na stacji w Miejscu Obsługi Podróżnych Niesułków. W kolejnych dniach - 10 i 11 kwietnia - inspekcja zbiorników odbywać się będzie w stacji na MOPie Nowostawy.

Pechowcy, którzy dojadą do kontrolowanych przez Urząd Dozoru Technicznego stacji "na oparach", będą mogli skorzystać z udostępnionych przez obsługę kanistrów. Sytuację ratuje bowiem fakt, że chociaż MOPy Niesułków i Nowostawy znajdują się po przeciwnych stronach autostrady, obiekty połączone są kładką dla pieszych. Ponieważ kontrola zbiorników odbywa się "na zakładkę", w sytuacjach kryzysowych paliwo będzie więc można kupić po drugiej stronie autostrady i przynieść do samochodu w kanistrze.

W drugiej połowie kwietnia na wspomnianych stacjach planowany jest też przegląd zbiorników gazu LPG, chociaż w tym przypadku utrudnienia dla kierowców nie powinny być aż tak odczuwalne. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tankowanie | stacja paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy