Rynek paliw

Jeździsz na LPG? Mamy świetną wiadomość!

Kierowcy jeżdżący na LPG mogą mieć ostatnio powody do radości. Detaliczne ceny popularnego paliwa osiągnęły właśnie najniższy pułap w tym roku.

Jak informuje "e-petrol.pl" na półmetku wakacji sytuacja na stacjach jest dość stabilna. Na przestrzeni tygodnia benzyny podrożały o grosz i średnio kosztują teraz odpowiednio: 5,49 zł/l (benzyna 98 oktanowa) oraz 5,16 zł/l (benzyna 95-oktanowa). Za litr oleju napędowego płacimy dziś o 2 grosze więcej niż tydzień temu. Średnia cena tego paliwa to obecne 5,08 zł/l.

O 2 grosze spadły za to ceny gazu płynnego LPG. Litr tego paliwa wyceniany jest dziś na stacjach (średnia w skali kraju) na 2,04 zł. To najniższa cena LPG w tym roku! Od końca czerwca, w związku z obniżkami cen gazu w sprzedaży hurtowej, LPG potaniało na stacjach już o 10 groszy. Dla porównania, na przestrzeni ostatniego miesiąca, ceny pozostałych paliw - popularnej benzyny "95" i oleju napędowego - spadły jedynie o grosz.

Reklama

Będąc w trasie najbardziej opłaca się dziś tankować na śląsku. Ten region pochwalić się dziś może najniższymi cenami w kraju. Za litr płaci się odpowiednio: 5,06 (benzyna 95-oktanowa); 5,35 (benzyna 98-oktanowa) i 5,00 zł (olej napędowy). LPG w najniższej cenie można zaś zatankować w województwie świętokrzyskim. Średnio za litr autogazu zapłacimy tam 1,93 zł. Poniżej 2 zł - średnio 1,98 zł - za litr gazu płacą też kierowcy na Śląsku.

W tym tygodniu najwyższe ceny benzyny 95-oktanowej odnotowano na Kujawach i Pomorzu oraz na Podkarpaciu - 5,22 zł/l. Benzyna 98-oktanowa jest obecnie najdroższa na Opolszczyźnie (średnia cena 5,57 zł/l). Za olej napędowy i LPG najwięcej płaci się w województwie kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim: odpowiednio: 5,13 zł/l i 2,11 zł/l.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama