Volkswagen Golf Cup 2015

Marcin Jaros: Świetny finał w Poznaniu

Marcin Jaros utrzymał swoją wysoką formę z ostatniej rundy na torze w Brnie i zachwycał kibiców zebranych w Poznaniu swoją wspaniałą jazdą. Dzięki równemu tempu i braku popełnianych błędów, kierowca ze Zgorzelca ukończył drugi sobotni wyścig serii Volkswagen Golf Cup na czwartym miejscu.

Wszyscy zawodnicy startujący w tegorocznym cyklu organizowanym przez Volkswagen Racing Polska stanęli do rywalizacji już w piątek, kiedy rozegrano dwie sesje treningowe, bezpośrednio przygotowujące do kwalifikacji. Marcin zdołał odnotować w czasówce solidne rezultaty, zajmując przed dwoma sobotnimi wyścigami odpowiednio 9. i 7. miejsce.

W sobotę nad torem zlokalizowanym w Przeźmierowie utrzymywała się iście wakacyjna aura, jednak mimo promieni słońca padających na całą nitkę toru, przed pierwszym wyścigiem kierowcy musieli pokonać aż dwa okrążenia formujące aby rozgrzać opony w swoich pucharowych Golfach GTI. To nie wpłynęło na koncentrację Marcina - mimo wielu przygód dziejących się przed lub za kierowcą wspieranym przez RTG, udało się mu dojechać do mety na 8. pozycji.

Reklama

Prawdziwy powód do świętowania Marcin zapewnił wszystkim swoim kibicom w drugim wyścigu kiedy świetne i równe tempo pozwoliło mu na sięgnięcie po czwartą lokatę, najlepszą w historii startów w Volkswagen Golf Cup.

 

Marcin Jaros: - Z jednej strony jestem bardzo zadowolony z przebiegu ostatniej rundy Volkswagen Golf Cup, z drugiej jednak wiem, że będzie brakowało mi jazdy i rywalizacji w trakcie trwania przerwy międzysezonowej. To był dobry rok, dużo się nauczyłem, a tempo, które prezentowałem pod koniec jest dobrym prognostykiem na przyszłość..

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy