Volkswagen Castrol Cup 2014

Sukces R8 Motorsport na Hankook 24H Dubai

O godzinie 14 czasu lokalnego zakończył się wyścigowy maraton - Hankook 24H Dubai. Do imprezy zgłoszono 95 samochodów. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło również Polaków. Największy sukces odniósł zespół R8 Motosport, zajmując w swojej klasie (A3T) drugie miejsce. Na podium stanęli Dominik Kotarba-Majkutewicz, Adam Gładysz, Robertas Kupcikas, Dylan Pereira i Marcin Jaros. Ich 310- konny Volkswagen Golf GTI Endurance wytrzymał morderczą, 24 godzinną jazdę. W tym czasie przejechał w wyścigowym tempie grubo ponad 3 tysiące kilometrów. Szybszy od polskiego zespołu był tylko Seat leon Super Copa LR libańskiego zespołu Memac Ogilvy Duel Racing. Kolejna polska ekipa, team Förch Racing by Lukas Motorsport w klasie 997 zajął 5 miejsce, zespół KPM Racing, w którym Golfem z silnikiem Diesla startowała Gosia Rdest zajął w klasie A2 9 miejsce, a 13 pozycję wywalczył belgijski team dysponujący Toyotą GT86. W tym ostatnim zespole jechał kolejny Polak, Maciej Dreszer. W klasyfikacji generalnej po raz trzeci w ostatnich czterech latach triumfował niemiecki zespół Black Falcon dysponujący Mercedesem SLS AMG GT3.