Volkswagen Castrol Cup 2014

Dominik Kotarba - Majkutewicz: Jest fajnie. I bardzo profesjonalnie!

Dominik Kotarba - Majkutewicz startuje w serii Volkswagen Castrol Cup po raz pierwszy. Wprawdzie w roku ubiegłym pojawił się na jeden z rund, ale wystartował jako gość. To wtedy "zaraził" się wyścigowym Golfem.

Bo wyścigi jako takie nie są dla niego obce. Z powodzeniem startował wcześniej w serii Kia Lotos Race.

Pierwsze dwa wyścigi tegorocznego sezonu odbyły się na legendarnym torze Hungaroring, który słynie m.in. z tego, ze praktycznie nie da się na nim wyprzedzać. Dlatego też niezwykle ważne są kwalifikacje. A te zawodnikowi jeżdżącemu w barwach R8 Motorsport nie wyszły najlepiej. Było tak mokro, że nie warto było ryzykować rozbiciem auta.

Reklama

Dominik Kotarba - Majkutewicz: "Przede wszystkim chciałbym pogratulować organizatorom za super profesjonale przegotowanie pucharu. Jest naprawdę fajnie. Dla mnie starty w VWCC to ogromne przeżycie.

Chylę czoła przed kolegami a zarazem konkurentami. Jeżdżą niesamowicie szybko a na dodatek fair. Dla mnie pierwsza runda nie była zbyt udana. Ale uczę się dopiero mojej wyścigówki. Kolejne starty, kolejne doświadczenia zdobyte za kierownicą pucharowego Golfa na pewno przyniosą rezultaty. Motywację do ścigania mam, a to chyba jest najważniejsze. Dziękuje swojemu trenerowi Leszkowi Kuzajowi za cenne rady. Mechanikom zaś za wzorowe przygotowanie samochodu.

Do zobaczenia na torze w Lausitz."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama