Reklama

Volkswagen Castrol Cup 2014

Dominik Kotarba-Majkutewicz: Jazda była bardzo przyjemna

W miniony weekend na Torze Poznań po raz ostatni w tym sezonie rywalizowali zawodnicy Volkswagen Castrol Cup. Wśród nich znalazł się reprezentujący barwy R8 Motorsport Dominik Kotarba-Majkutewicz, który dobrze się spisał w powiększonej stawce i zakończył sezon mocnym akcentem.

 Finałowa runda Volkswagen Castrol Cup rozpoczęła się dwoma sesjami treningowymi, podczas których Dominik plasował się w okolicach dwudziestego miejsca.

W piątkowej czasówce zawodnik R8 Motorsport wywalczył 22. pozycję startową do obu wyścigów Volkswagen Castrol Cup. Podczas porannej rywalizacji nie brakowało emocji, jednak Dominik jechał równym tempem i unikał problemów, co pozwoliło mu na finisz na 21. pozycji.

 Drugi wyścig, rozegrany w sobotnie popołudnie, stał pod znakiem zaciętej walki, w której kierowca reprezentujący R8 Motorsport nieźle się odnalazł i udało mu się poprawić wynik z pierwszego wyścigu mijając linię w szachownicę na 20. miejscu.

Reklama

- W Poznaniu zakończyliśmy długi i trudny sezon. Ja głównie uczyłem się nowego samochodu, jednak oczywiście starałem się walczyć i podczas finału było ku temu sporo okazji. Jazda zarówno w Przeźmierowie, jak i podczas całego roku, była bardzo przyjemna. Mam nadzieję, że za rok znów pojawię się na torze i będę notował kolejne postępy za kierownicą wyścigowego samochodu - powiedział Dominik po finałowej rundzie VWCC na Torze Poznań. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy