Polskie drogi

Uparty pirat drogowy. Ukróci go dopiero więzienie?

​Za przekroczenie prędkości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego odpowie mężczyzna, który w momencie zatrzymania do kontroli miał... 6 zakazów kierowania pojazdami.

Policjanci drogówki z Radzynia Podlaskiego, patrolując drogę krajową nr 63 radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zauważyli, jak kierujący Fordem Galaxy w obszarze zabudowanym w miejscowości Ulan Duży poruszał się z prędkością 91 km/h. 

Sprawca wykroczenia został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Drelów. Mężczyzna w trakcie rozmowy poinformował policjantów, że nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za przekroczenie limitu punktów karnych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek ma... 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Na jaw również wyszedł fakt, iż zaledwie dzień wcześniej był kontrolowany przez policjantów w związku z popełnionym tego samego przestępstwa. Kierujący nie omieszkał wyrazić swojej opinii na temat zaistniałego zdarzenia, jak również podkreślił, że niezależnie od sądowych wyroków będzie nadal jeździł samochodem.

Reklama

Funkcjonariusze z uwagi na ujawnione nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny, a ford z miejsca kontroli drogowej odjechał na lawecie.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów karnych niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za popełnione wykroczenie (przekroczenie prędkości) kierujący został ukarany mandatem karnym.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama