Polskie drogi

Ucieczka zakończona zderzeniem!

Policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu więzienie.

Policjanci prewencji z Namysłowa podjęli pościg za kierującym audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszył i łamiąc po drodze wiele przepisów próbował uciec.

Ucieczka zakończyła się na jednym ze skrzyżowań, gdy audi uderzyło w prawidłowo jadący samochód. Na skutek uderzenia, audi zostało wytrącone z toru jazdy, wypadło z drogi i wjechało w ogrodzenie jednej z posesji. Jego kierowca został zatrzymany przez policjantów, gdy wysiadł z auta i próbował dalszej pieszej ucieczki.

Reklama

Moment zderzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Kierującym okazał się 21-latek z Namysłowa. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, wystraszył się kontroli drogowej, gdyż nigdy nie posiadał prawa jazdy. Był trzeźwy, ale samochód prowadził pod działaniem środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz jego brawurową jazdą zajmie się sąd. Grozi mu wysoka grzywna i kara więzienia. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić za naprawę obu samochodów. OC nie działa bowiem, gdy kierowca jest pod wpływem środków odurzających lub alkoholu, a także, gdy prowadzi bez uprawnień.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy