Polskie drogi

Tragiczny wypadek 17-letniej motocyklistki

Do tragicznego wypadku doszło 17-letniej motocyklistki doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Bezwola na Lubelszczyźnie. Nastolatka na prostym odcinku drogi zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Jej życia nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Radzynia, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca motocyklem marki Yamaha YZF-125 na prostym odcinku drogi, z nieznanych jak dotąd przyczyn, zjechała na prawe pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. 

17-letnia motocyklistka zginęła na miejscu

Motocyklem kierowała 17-latka, mieszkanka gminy Wohyń. "Pomimo podjętej reanimacji będący na miejscu lekarz stwierdził zgon" - powiedział st. asp. Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim.

17-latka miała uprawnienia do kierowania tym typem motocykla. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama

Motocyklem można jeździć już w wieku 16 lat

Yamaha YZF-125 to motocykl z silnikiem o pojemności 125 ccm, a więc taki, który może prowadzić każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B (na samochód) od przynajmniej 3 lat. Tym typem motocykla może również jeździć młodzież w wieku od 16 lat, wówczas konieczne jest jednak zrobienie prawa jazdy na motocykl.

Moc tego motocykla to niespełna 15 KM, czas rozpędzania do 100 km/h wynosi 15 s, a prędkość maksymalna to 130 km/h.

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tragiczny wypadek | wypadek motocyklowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy