Polskie drogi

Tragedia. Audi wbiło się w ciężarówkę amerykańskiego podróżnika

W miejscowości Pawłowo na trasie krajowej K-7, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi jadąc w kierunku Gdańska z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym.

W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Kierowcą ciężarówki był 60-letni obywatel USA, który z obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala w Płońsku. Był trzeźwy.

Amerykanin to podróżnik - Sinul Hedge. Swoją ciężarówką, na której wiózł tzw. fiński domek (mieszkał w nim), jechał dookoła świata. O jego trwającej od 2014 roku eskapadzie rozpisywał się m.in. amerykański magazyn "TruckCamper". Hedge stworzył swojego niezwykłego kampera w oparciu o ciężarówkę Fuso Canter (marka należąca do Mitsubishi) z napędem 4x4. Sam pojazd bazuje na podłużnicowej ramie i napędzany jest 3-litrowym, wysokoprężnym silnikiem o mocy 175 KM i generującym 430 Nm, produkcji Daimlera. Nietypowa zabudowa przystosowana została przez Hedge’a do pokonywania dużych odległości. Amerykanin wyposażył ją m.in. w zestaw solarów, system oczyszczania wody pitnej i instalację elektryczną działającą pod napięciem 12 voltów.

Reklama

Twórcy auta przyświecała prosta idea - wybrał się nim w podróż dookoła świata. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w Polsce swoją eskapadę będzie musiał zakończyć. Zdjęcia z miejsca wypadku nie pozostawiają złudzeń, że pojazd znany za oceanem jako Fuso Four Whell Camper nie wróci na drogi. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama