Polskie drogi

Przepełniony bus na drodze. Zamiast siedzeń - drewniane ławki

Przepełniony bus został zatrzymany przez patrol drogówki w Modliborzycach koło Inowrocławia w woj. kujawsko-pomorskim. W środku, na drewnianych ławkach, jechało 13 dorosłych i 2 dzieci. Auto było zarejestrowane na 8 osób.

Policjantki z patrolu drogówki, które zatrzymały do kontroli busa marki Mercedes, nie mogły uwierzyć własnym oczom. 

Samochód generalnie był busem, o czym świadczyły boczne okna oraz dopuszczalna liczba przewożonych osób (8). Problem w tym, że z pojazdu usunięto fotele, poza dwoma, a w ich miejsce pojawiły się... drewniane ławki. 

W samochodzie znajdowało się 13 osób, w tym 2 dzieci. Między ludźmi stały wiadra i skrzynki ze zbiorami ogórków. 34-letni kierowca nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, to jeszcze jechał samochodem w fatalnym stanie technicznym i nie miał dowodu rejestracyjnego. 

Reklama

Policjanci już kompletują materiał dowodowy i w związku z wykroczeniami drogowymi zostanie on przesłany do sądu z wnioskiem o ukaranie kierowcy. Za prowadzenie pojazdu, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, mężczyzna ma prowadzone postępowanie karne. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: bus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy