Polskie drogi

Policyjna akcja "Pokuta". Takich kar kierowcy się nie spodziewali

Polska policja od czasu do czasu organizuje specjalne akcje, w ramach których zamiast mandatów, proponuje kierowcom odbycie nietypowej kary. Podobnie było w przypadku akcji "Pokuta", kiedy płacenie mandatu, można było zastąpić pożyteczną nauką.

Policja zorganizowała specjalną akcję "Pokuta"

W ramach organizowanej cyklicznie "Pokuty", policjanci z Jeleniej Góry dali kierowcom możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy zamiast przyjęcia mandatu. W ciągu jednego dnia, z takiej możliwości skorzystało 36 kierowców. Policjanci przeprowadzali kontrole przy stacji paliw w Mysłakowicach.

Nie wszyscy zatrzymani przez policję kierowcy, mogli odbyć "pokutę"

Podkom. Ratajczyk zaznaczył od razu, że nie wszyscy kierowcy otrzymali możliwość odbycia "pokuty". Dotyczyła ona tylko osób, które nie złamały przepisów w sposób rażący, ani nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Kryteria do odbycia "pokuty", uściśliła asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Udział w szkoleniu z pierwszej pomocy mogli wziąć tylko sprawcy drobnych wykroczeń, jak na przykład jazda bez zapiętych pasów, poruszanie się bez włączonego wymaganego oświetlenia oraz niewielkie przekroczenie prędkości.

Reklama

Organizatorami "Pokuty" są Towarzystwo Karkonoskie oraz jeleniogórska policja. W szkoleniach z pierwszej pomocy pomagają też strażacy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mandaty | Policyjna kontrola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy