Polskie drogi

Na czerwonym świetle... Tuż przed radiowozem

Policjanci z dolnośląskiej grupy "SPEED" zajmujący się zwalczaniem niebezpiecznych zachowań na drodze i odpowiednim dyscyplinowaniem ich "autorów", zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy przejechali przez ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wykroczenia uwiecznione zostały na wideorejestratorze.

Kierowcy, którzy mają "ciężką nogę" i pozwalają sobie na stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym przekraczanie dozwolonej prędkości są na celowniku dolnośląskiej grupy SPEED. Tzw. "ciężka noga" niekiedy nie pozwala też siedzącym za kółkiem zareagować odpowiednio wcześnie na zmieniającą się sygnalizację świetlną. Takie osoby przekraczając linię świateł "na czerwonym" powodują niebezpieczne sytuacje, które niejednokrotnie prowadzą do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dwóch kierowców, którzy nie mieli czasu na oczekiwanie na następny cykl świetlny i postanowili przemknąć przez skrzyżowanie "na czerwonym", wyłowili w podwrocławskiej Długołęce funkcjonariusze z dolnośląskiej grupy "SPEED". 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego oraz 24-letni Białorusin zostali ukarani grzywnami w formie mandatu w wysokości po 300 zł, a ich konta zasilone zostały 6 pkt karnymi.

Reklama

Wykroczenia nagrane zostały przez wideorejestrator w radiowozie.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy